Giriş Yap

Hattımı taşımışlar


Ben Azerbaycan vatandaşıyım ve 2013 yılından itibaren Türkiye,  Ankara’da ikamet etmekteyim. 2015 yılı Mayıs ayında Türk-Telekomdan telefon hattını kendi yurt dışı pasaportumla almış bulunmaktayım ve hiçbir zaman hattımın taşınması için hiçbir yerde dilekçe vermedim, hiçbir yere başvuru yapmadım.
Yalnız 25.08.2017 tarihinde Vodafone ‘den telefonuma gelen mesajla, hattımın 27.08.2017 tarihinde yaptığım başvuru üzerine Vodafoneye taşınacağını öğrendim( böyle bir başvuru yapmadım). Türk-Telekom Müşteri hizmetlerini aradığımda bu sorunun onlarla ilgili olmadığını ve Vodafoneyi aramamı istediler. Vodafone Müşteri hizmetlerini aradığımda ise bu sorunu sadece Vodafone bayiilerinde çözebileceğimi belirttiler. O gün (25.08.2017 ) Vodafone Bayisine gittiğimde ise artık bana böyle bir mesaj geldiği için iptal edemeyeceklerini ve sisteme bakarak operatör değişikliyi için dilekçenin 23.08.2017 tarihinde verildiğini söylediler( ben öyle bir dilekçe vermedim). Bana bu sahtekarlığı yapan bayiinin kodunu vermesine rağmen bayii hakkında başka bilgi veremeyeceğini belirtti. Tekrar Vodafone Müşteri hizmetlerini aradığımda bayiininde bu sorunu çözemediğini ve bundan başka  sahtekarlık yapan bayii’nin kodunu  bildiğimi ve bayii hakkında bilgi istediğimi belirttiğimde bayii hakkında bilgi veremeyeceklerini ve sorunumu çözemeyeceklerini belirttiler. Sonuç olarak 27.08.2017 tarihi sabah saatlerinde hattım tamamen kapandı ve o gün Türk-Telekom bayiisine gidib tekrar hat çıkarmak istediğimi söylediğimde başka bir operatöre kendi isteğim ve ya kendi isteğim dışında geçmemden asılı olmayarak böyle bir işlem olduğu için tekrardan Türk -Telekoma geçmek için 1 ay beklemem gerektiğini ve 30 TL ceza ödemem gerektiğini söylediler. Vodafone bayiisine gittiğimde ise bana aynı numara için hat verebileceklerini ama hat 28 TL bir para ödemem gerektiğini söylediler. Etrafımda araştırdığımda bir çok yabancı arkadaşımın Vodafone tarafından böyle bir olaya karıştıklarını öğrendim. Vodafone iznimiz dışında numaralarımızı kendine geçirerek yabancı olduğumuzdan dolayı hakklarımızı bilmediğimizi veya haklarımızı talep etmeyeceğini düşünmektedir.
Bu durumdan dolayı Vodafone ‘den şikayetçiyim . Onların bayilerinin yaptığı sahtekarlık yüzünden şu an hattımı kulanamamaktayım ve hattıma geri dönmem için 1 ay beklemem, eksatradan da  30 tl ceza ödemem gerekli. Bu şikayetimi dikkate almanızı arz ve talep ederim.
 


29.08.2017
|
Kullanıcı Adı:*
E-Mail:
Yorum:
Resimdeki iki kelimeyi girin: *