Giriş Yap

Bimer Nedir? Telefon Numarası Kaçtır?


Bimer Nedir?
Başbakanlık İletişim Merkezi" (BİMER); bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. BİMER, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığınca yazılımı gerçekleştirilen bir program ile web sayfası üzerinden kullanılan bir sistem olup, vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarını açık tutarak, müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesini mümkün kılmaktadır.

Aynı zamanda telefonla da şikayetlerinizi iletebileceğiniz bu sistem sayesinde şikayet veya taleplerinize kısa sürede yetkili kurum tarafından yanıt alabilmektesiniz.
Bimer telefonla şikayet hattı: 150 tüm operatörlerden aranabilmektedir.

Aynı zamanda yaptığınız başvurunuzun sonucunu da sorgulama yapabilirsiniz, durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru yaparken verilen bilgilerin doğruluğuna özen gösteriniz hatalı veya eksik bilgilerle yapılan başvurular değerlendirilmemektedir.

BİMER nasıl çalışır?
BİMER uygulaması bir yazılım ile web üzerinden yürütüldüğü için yurdumuzun en ücra köşesinden yapılan müracaat ve bu müracaata ilişkin yapılan işlemler Başbakanlık'tan koordine ve takip edilebilmektedir. BİMER sisteminde Valilik ve Valilik kapsamındaki Kaymakamlık, İl Müdürlüğü ve Bölge Müdürlükleri ile Bakanlıkların Merkez Teşkilatı, Genel Müdürlük, müstakil Başkanlık/ Daire Başkanlığı ve yine Bakanlıkların bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşlarına kullanıcı adı ve sisteme giriş şifresi tahsis edilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli tüm kullanıcılar, her gün kullanıcı adı ve şifresi ile BİMER programına girmekte ve o gün kendisine gelen müracaatların işlemini yapmaktadır.

Konuyla ilgili yapılan aramalar:
Bimer Nedir?
Bimer ne işe yarar?
Bimer Telefon Numarası?