Giriş Yap

Doktorun hasta haklarını ihlali


Ben hamileyim ve 12. haftamda ikili tarama testimi yaptırmak için 13.02.2017 tarihinde İstanbul Bahçelievler de bulunan Medical Park Hastanesi ne gittim. Randevum Prof Dr. Ulun ULUĞ için ve saat 11:00 deydi ve trafik neden ile 10 -15 dakika gecikeceğimi arayıp doktora ve asistanına bildirdim. Hastaneye gittiğimde 11.30 da randevusu olan hasta ile aynı anda kayıt yaptırdık, kayıt sırasında kayıt bankosunun yanında bilgisayar başında oturan adının HANDAN olduğunu sonradan öğrendiğim hanım efendi, 11:30 randevusu olan hastanın sorması üzerine ' Sedef Hanım'dan sonra sıra sizde ' diyerek cevap verdi ve ikimiz de beklemeye başladık. Acil servisten doktora bir hasta geldiği söylendi ve saat 13:00 e kadar bekledik. Acilden gelen hasta doktorun odasından çıktı ve HANDAN hanım doktorun asistanına seslenerek 'önce 11:30 hastasını alacaksın' dedi. İtiraz etmem üzerine bana cevap verilmesi ve 11:30 hastası içeriye girdi. Asistanı çağırarak yine sıranın bende olduğunu bildirdim ancak asistan merak etmeyin doktor hastalarını bitirmeden çıkmaz dedi ve başka bir hasta ile ilgilenmeye gitti. Ben beklemeye devam ettim ve içeriden 11:30 hastası çıktı, ardından doktor da çıkıp giderken eşim doktora seslendi ve doktor muayene etmeyeceğini söyleyerek gitmiş. Bunun üzerine Handan Hanımın yanına giderek durumumu anlatmaya çalışırken bana ben yetkili değilim dedi. Ben de ' 11:30 hastasını benden önceki sıraya almaya yetkiniz var ama bana bu durumu anlatmaya yetkiniz yok mu' dedim. Bunun üzerine başka bir görevliye dönerek elinin tersi ile beni gösterim problemini çözermisiniz dedi. Hamileliğimiz 12. haftası, bebeğin down sendromlu olup olmayacağına ilişkin test yapılması gerekiyor. Benim için bu denli önemli ve hassas olan bir günde doktorun hasta seçmesi ve hiçbir açıklama yapmadan beni muayene etmemesi ile haklarım ihlal olmuştur. Doktorun bu hareketi, yeminine ve hasta haklarına aykırıdır. Bu nedenle işbu şikayetin doğrultusunda, daha zor durumda olanların mağduriyetinin oluşmasına bir nebze engel olmak amacı ile doktorun bu eylem ile alakalı savunmasının alınmasını talep ediyorum.


16.02.2017
|
Kullanıcı Adı:*
E-Mail:
Yorum:
Resimdeki iki kelimeyi girin: *
Cevapla
  • Ziyaretçi ferhat

  • 24 Temmuz 2017 18:47
  • Çevrimiçi:
  • Yorumları: 0
  • Konuları: 0
^
emın sınan mah karababa turbe sok n.1/7 beyazıt -fatıh/istanbul adresınde kıracısı bulundugum ırfan yavuza aıt eskı adı kardesler han yenı ısmıyle irfan yavuz iş merkezi'nde dıger kıracılar olmadıgından hergun bır yıkım ve tadılat olmaktadır.cıkan molazlarda dukkanımın kopısının onune yıgılmakta vede  dolayısıyla yukarı cıkısım engellenmektedır.fatih beledıyesınden hıckımse konuyla ılgılenmemekte ve de bu ınsanlar ıstedıgı sekılde yıkım ıslerıne devam etmektedırler ve benı uyarılarıma ragmen magdur edıp tacız etmekte can guvenlıgımde tehlıke altın dadır.gereklı olan ıslemlerın bır an once yapılmasını ve mudahale edılıp dukkanımın onundekı ınsaat molozlarının atılmasını arz edıyorum.

                                                                saygılarımla,
                                                                  

                                                                 FERHAT KALELİ           
Cevapla
  • Coşkun

  • 28 Eylül 2018 00:36
  • Çevrimiçi:
  • Yorumları: 0
  • Konuları: 0
^
İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde entegre çevre bilgi sistemi yetkili değişikliği yapabilmem için çevre il müdürğünün onayı gerekmektedir. şikayet hattından tutu her yeri aramama rağmen telefonlarına ulaşılamıyor. bu konu ile ilgili yardımlarınızı talep ediyorum.