Giriş Yap

Hemşire şikayet


Bende bel fıtığı olduğundan dolayı 06.11.2015 günü muayene olmak için Bursa çekirge devlet hastanesi acil servisin de muayene oldum.Bayan dr. hastane de bana ağrı kesici iğne yaptırdı ve reçeteme de cobrol ve arveles iğneleri yazmış.07.11.2015 saat 15.30 sıraların da iğnemi yaptırmak için aynı hastaneye müracat ettim.Sıram gelince hemşire hanım beni çağır dı iğnelerimi ve reçetemi verdim.Baktı ikisi bir karıştırılarak mı yoksa ayrı ayrı mı yapılıyor diye bana sordu.Bende ilk kez olduğumu bilmediğimi söyleyerek doktora sorayım dedim.Oda bana sen dur ben sorarım diye oda dan çıktı.Bende peşinden çıktım ismini sonra öğrendiğim Gülhanım Deniz isimli hemşire doktora değilde müracatta oturan ismini daha sonra öğrendiğim Nalan Bakarsen isimli hemşireye 2 iğne var ikisi bir mi yapılıyor diye sordu o da ikisini bir yap gitsin demesi üzerine hemşire Gülhanım Deniz birşey olmasın sonra demesi üzerine Nalan Bakarsen hemşire acilin kapısını işaret ederek lakayit bir şekil de en fazla oraya düşer demesi üzerine ben devreye girerek hemşire hanım oraya düşer ne demek insanların hayatı bu kadar ucuz mu insanlar kobay mı dediğim de ben tansiyonu düşer dedim bende ona tansiyon kapının girişine düşmez dedim.Bunun üzerine biz aramızda şaka yapıyoruz size birşey olursa hepimiz buradayız toplarız demesi üzerine ben işinizi doğru yapın sizden şikayetciyim diyerek hastane polisinin yanına gittim.Şikayetci olmak için ekip istedim.Polis arkadaş elimdeki reçetemi alarak acilde ki doktara iğnelerin nasıl yapılacağını sormuş.Doktor da ona ağrısı fazlaysa 2si bir yapılabilir demiş.Polis arkadaş bana git iğneni yaptır dedi. Ben de iğnemi yaptırmak için tekrar Gülhanım Deniz isimli hemşirenin yanına gittim.Ama hemşire hanım iğnemi yapması gerekirken bana biraz önce yaptırmadın heriflik yapıyordun hangi yüzle geldin demesi üzerine ben de tamam o zaman yapma bende öleyim diyerek iğnemi alıp odada ki çöp kovasına atarak hemşireden şikayetçi olacağımı söylemem üzerine arkam dan çıkarak güvenlikçiler beyaz kod istiyorum diyerek bağırdı ben de her ikiniz den şikayetçi olacağım için bunu yaptığınızı biliyorum dedim.Ve tekrar muayene olmak için sıra aldım acilde muayene olup başka bir hemşire tarafından iğnem yapıldı.Muayene eden doktor bey reçetemi yazıp bana bir gün rapor verdi.Ben ağrım ve sancım olduğundan istirahat etmem gerekirken çekirge polis merkezine ifade vermeye gittim.Bu her iki hemşireden de şikayetciyim hiç bir suçum ve kusurum olmadığı halde bana böyle davrandılar . Kamera kayıtları mevcuttur.Gereğinin yapılmasını bilgilerinize Arz ederim...

09.11.2015
|
Kullanıcı Adı:*
E-Mail:
Yorum:
Resimdeki iki kelimeyi girin: *
Cevapla
 • Ramazan

 • 18 Ağustos 2017 11:32
 • Çevrimiçi:
 • Yorumları: 0
 • Konuları: 0
^
İstanbul ili Kozyatağı ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Hastanesi'ne 17.08.2017 tarihinde annemi safra kesesinden ameliyat ettiler. 17 Ağustos'u 18' Ağustos'a bağlayan gece annemin yanında refakatçi olarak kaldığım gece hemşireyle aramızda geçen diyolog beni hastanelerde hastalara nasıl davranıldığı konusunda derin şüphelere sürükledi. Ameliyat sonrası anneme serum takıldı. Ve bu serum haliyle annemde tuvalet ihtiyacının ortaya çıkmasına sebep oldu. Tuvalete gidince serumu kapatıyorduk. Ama geldiğimizde serum cok az miktarda akıyordu. Bu konuyla ilgili hemşireyi çağırdım ve durumu anlattım. Hemşire ise bana biz sürekli gidip gelemeyiz böyle olmaz gel dolaptan sana sürgü vereyim o size yardımcı olur dedi. Ben o ana kadar sürgünün serumu takmamıza ve serumu kapatamamızı engelleyecek bir alet olduğunu sanıyordum. Ancak sürgü tuvalete gitmeye aciz gücü yetmeyen kişilerin yatakta tuvalet ihtiyaçlarını görmelerini sağlayan aletmiş. Aklıma takılan soru annem tuvalete yürüyerek gidebiliyorken neden böyle bir alet kullanmaya mahkum ediliyor? 2. Soru ben bir erkeğim annem neden benim yanımda tuvaletini yapmak zorunda kalsın? 3. Soru ben çalışarak düzenli olarak vergimi ödeyen bir insanım bunun sebebi kamunun masraflarını gidermek olduğunu sanıyordum. Ancak gece vardiyasında elinde telefonla oynayıp hastaya bakması ve ilgilenmesi gereken zamanda ben sürekli gelip gidemem diyen hemşireler için mi vergi ödüyorum ?
Cevapla
 • mero

 • 3 Eylül 2017 05:54
 • Çevrimiçi:
 • Yorumları: 0
 • Konuları: 0
^
ben  etımesgut  sağlık ocağı ıle ılgılı bır sıkıntımı yazıcam kucuk çocuğumla beraber ilacımı yazdırmata gittim saglik ocağı bomboştu hemşireye  dr ünal aydemirin nerde olduğunu sordum buralardadır gelir dedi 20 dk gectı tekrar sordum 2 hemşire ellerinde çay tlf yerlerinden bile kalkmadan gelir buralardadır deyınce kalkıp bakarmısınız lütfen çocuk durmuyor dedim meğer dr yan tarafta eczanede cay ıçiyormuş  insanları salak yerine koyuyorlar benim ricam bu hemşirelerin işlerini daha ciddiyetle yapmaları gereğinin yapılmasını arz ederim.
Cevapla
 • Ziyaretçi Gökhan

 • 14 Mayıs 2020 23:31
 • Çevrimiçi:
 • Yorumları: 0
 • Konuları: 0
^
Tekirdağ Çerkezköy ilçesinde bulunan Çerkezköy Devlet hastanesinde 13 mayıs 2020 tarihi çarşamba günü dedeme acil tarafından yatış verildi. 14 mayıs 2020 tarihi perşembe gecesi bulunan hemşire hanıma serumun bittiğini kan çektiğini söyledim.Üzerini değiştirip geleceğini söyledi. Aradan yarım saat geçti. Tekrar söylediğimde bana serumun acelesi olmadığını istersem 1 saat sonra gelirim dedi ve bizi azarlar gibi konuştu. C 2 blok 4. Kat ta çalışıyor kendisi saat 23.00 gibi yaşandı olay hemşirenin gerekli cezayı almasını istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.
Cevapla
 • Ziyaretçi Sevda

 • 11 Temmuz 2020 15:41
 • Çevrimiçi:
 • Yorumları: 0
 • Konuları: 0
^
Van bölge ve araştırma Hastanesi'nde 11.07.2020 tarihli günde kız kardeşim sezeryanla doğum için hazırlanıyordu bana ihtiyacı vardı ve eşyalarını alacaktım. Görevli danışmana kız kardeşimi sordum meşgul olduğundan cevap vermedi. Kız kardeşimin sesini duydum odasına gidiyordum hemşire bana bağırıyor sormadan nereye gidiyorsun kız kardeşimin yanına gideceğimi söyledim bana yalan söyleme çık dışarı dedi kız kardeşim o haliyle yanıma geldi. Ben de hemşireye kameraları izlenmesini istedim. Çünkü ben yalan söylemiyorum. Kız kardeşimi gördüm ve bana argo kelimeler kullandı. Güvenliği çağırırken hakaret etti. Kız kardeşimi gördüm ve hemen çıktım arkamdan sövmeye devam ediyordu. Sonra dışarı çıktım. Ve birkaç hasta yakınına da böyle davrandığını üstünlük tasladigini bana söylediler. Gebe ve perinatoloji servisi kat 2 o gün görevli olan hemşire ve danışman