Giriş Yap

Yorumlarınız Neler


Merhabalar, BİMER'e aşağıdaki metni yolladım. Nasıl sonuç alırım ? 3 yıl çalıştığım Vatan Bilgisayar dan haksız sebep ile 10.12.2015 tarihinde tazminat vermemek için işçi kusuru denilerek işten çıkarıldım. Olay şu şekildedir. 07.12.2015 tarihinde mağazaya gizli müşteri olarak gelen Microsoft görevlisi notebook alacağını belirtti. Müşterinin ihtiyacına uygun notebook gösterdim, anlattım. Acil çıkmam gerek akşam gelip alacağım diyerek çıkmak üzereyken Office yüklüyor musunuz dedi. Mağazada internet olmadığı için başka müşterilere yüklemiyoruz ama müşteriyi kaçırmamak için, kimseye söylemeyin yükleriz, dedim. Microsoft görevlisi de her zaman sattığımız Office yazılımını korsan yükleyeceğiz sanıp genel merkeze bildirmiş. Cebimizdeki flaş belleklerde arama yaptı mağaza müdürümüz. Korsan işletim sistemi yükleyen kişinin flaş belleğinde korsan yazılımlar ve işletim sistemi çıktı fakat benim flaş belleğimde hiçbir korsan yazılım çıkmamasına rağmen beni tazminatsız olarak işten çıkardılar. Maaş zammı olacak diye böyle sebepsiz yere işten çıkarılmam ve hakkım olan tazminatı vermemeleri beni zor durumda bıraktı. Zaten diğer firmalar da işçi alımı yapmıyor bu zamdan dolayı. Tazminat vermemek için işçi kusuru göstererek işten çıkardıkları için işsizlik maaşı da alamıyorum. Sizlerden bu konuda yardım talep ediyorum. Bilgilerinize sunarım, saygılarımla.

14.02.2016
|
Kullanıcı Adı:*
E-Mail:
Yorum:
Resimdeki iki kelimeyi girin: *
Cevapla
  • nurdan temel

  • 23 Eylül 2016 21:11
  • Çevrimiçi:
  • Yorumları: 0
  • Konuları: 0
^
Merhaba;
 
Malatya Orduzu Elmasuyu mahallesinde bir şirkette çalışmaktayım. yaklaşık on kez iş yerime giden yolların biraz düzeltimesi konusunda Battalgazi belediyesi ve Malatya Büyük Şehir Belediyesine mesajlar attım şikayet kayıtları oluşturdum hatta yolların ne denli kötü olduğunu kanıtlamak adına fotograflar gönderdim fakat hiçbir sonuç alamadım. Alabildiğim tek sonuç Battalgazi belediyesinin şikayetimi dikkate alıp bahsettiğim güzergahtaki yollara bakıp buranın Malatya Büyük Şehir Belediyesine ait olduğunu ve gerekli yerlere şikayetimi ilettiğini söylemek oldu. Bunun üzerine Malatya Büyük Şehir Belediyesine yeniden dönüş yaptım Whatsapptan yazdım yolların fotograflarını göndermeme rağmen mesajım okundu fakat bir yanıt verilmedi. Yollarda ki çukur bozukluk taşlıklar yüzünden trafik akışı karışıyor ve çift şeritten tek şeride geçildi neredeyse. Olası kazalar pek yakındır. Sizden, bahsettiğim hususu dikkate alarak gereğinin yapılmasını rica ediyorum.
Cevapla
  • ASLIHAN YALCINKAYA

  • 8 Ekim 2016 00:24
  • Çevrimiçi:
  • Yorumları: 0
  • Konuları: 0
^
oturdugum yer başharık mah.üzüm (26.)sok da 1,5 aydır.yapılayan kanalizasyon calışmasında hicbir calışma yapılmadan bırakılmıştır.başharık mah.bu konuıda fazlasıyla şikayetçiler.gerekli işlemlerin yapılması için mudahale ederseniz.iyi olur.
gerekli işlerimlerin yapılmasını arz ederiz.